top of page

Kvant-med

Kas sa oled kunagi mõelnud, kuidas meditatsioon töötab? Või äkki oled kuulnud, et see on kvantfüüsika, aga sul ei ole õrna aimu ka, misasi kvantfüüsika on?

Minul oli igatahes mõlemale küsimusele vastuseks jah. Ma olen terve elu olnud inimene, kellel on vaja aru saada, mismoodi miski töötab, et seda ise teha/praktiseerida või lähedast koostööd teha. Võta sa näpust, kas see on sellepärast, et mul meeldib ennast harida või on see harjumus kontrollimaks, et keegi mulle jama ajada ei saaks. Ei tea 🤷‍♀️ aga nii nagu mind häiris Inglismaal lähedalt töötamine arendajatega, sest ma ei saanud aru, mismoodi nad kirjutavad mingi posu teksti ja välja tuleb ilus funktsioneeriv veebileht või veel enam arvutimäng, siis läksin tarkvaraarendajaks õppima - ma ikka ei oska seda, olen junior junior, aga vähemalt ma saan ühtteist aru ja mingi loogika seal minu jaoks nüüd on! Nii mulle meeldib ka inimkeha, mida ma olen ise uurinud ja õppinud ning millepärast ma läksin ka treeneriks õppima (ilmselt see on ala, millel mo arenemine ei lõppe iial).

Mulle on juba aastaid soovitatud mediteerimist praktiseerima hakata, kuid alles veidi rohkem, kui poole aasta eest ma hakkasin sellest huvituma. Miks? Ma ei tea. Tundsin, et pean. Ja ei, ma ei mediteeri iga päev - ma alles õpin ja harjutan, et see muuta igapäeva normaalsuseks. Kuid mul tekkis suur segadus - miks ma pean mediteerima? Kuidas see mind aitab? Kuidas see töötab? Ning mis pagana asi on kvantfüüsika? Ma uurisin interneedumist selle kohta ja isegi lugesin raamatu läbi, aga kui mult küsiti, et mismoodi see biofeedback, mis töötab samuti kvantfüüsikal nagu meditatsioongi, ikkagi töötab, siis ma endiselt ei osanud seda inimestele seletada.


Kuniks ma lõpuks võtsin 2021 aasta viimastel päevadel kätte ja hakkasin läbima Dr Joe Dispenza progressiivset ja intensiivset veebikursuste komplekti, millele ma sain ligipääsu juba kuid enne seda (tänud, Ivar!), aga lihtsalt ei olnud varem mahti selle tegemiseks.

Mõtlesin siis, et annan Teile ka tarkust edasi, sest Dispenza suutis selle nii hästi minu jaoks ära seletada. Ma loodan, et Teil tekib selle postitusega valgustatum tunne ning et Te kõik hakkate, kui mitte mediteerima (aga palun hakake), siis tähele panema ja teadvustama oma mõtteid, käitumismaneere ja emotsioone.


NB! Tema meditatsioonid on ka VÄGA head (ainukesed, mida ma siiamaani teha olen suutnud)!

Ja kui Te siis tahate kogu kursust läbida ka, sest wow, kui põnev see on, siis SIIT saate!


Niisiis. Asume asja kallale.


Geneetilised muutused toimuvad meis kogu aeg. Iga kord, kui loome oma ajus neuroloogiliselt uue ühenduse, tuleb närviraku sees olevale DNA-le kuidagi signaal anda ja hetkel, mil see signaali saab, kasvatab see mõne millisekundi jooksul uue haru - see ulatub välja ja loob uue ühenduse. See ongi geneetiline muutus. Seega, kui me ei õpi midagi uut ega koge uusi kogemusi, siis enamasti jääme me samasuguseks.

Neuroplastilisuse uuringud näitavad, et meie aju muutub füüsiliselt igast uuest mõttest, mille omaks võtame; igast uuest valikust, mida teeme; igast uuest kogemusest; igast uuest käitumisest, mida demonstreerime; igast uuest emotsioonist, mida arendada saame. Meie ajus toimuvad keemilised ja füüsilised muutused, mis tähendab, et me muudame oma meelt.

Niisiis, kui muudame oma aju, muudame meelt ja kui muudame meelt, muudame oma aju.


Seega, kui õpime uut teavet, sisestame selle oma ajju ja kui vaatame seda teavet pidevalt uuesti, siis alustame neuroloogilise riistvara installeerimist. Kui kasutame seda teavet üha uuesti - taaskäivitame ja jätkame selle teadvustamist - muutub riistvaraprogramm tarkvaraprogrammiks. Ning seejärel muutub see automaatseks tarkvaraprogrammiks, kuna oleme seda piisavalt palju harjutanud, et see muutub automaatseks.


Dr. Dispenza nimetab neid neuroloogilisteks võrgustikeks, mis on omavahel ühendatud neuronite rühmad, mis moodustavad neurosünaptiliste ühenduste kogukonna.

Uuring, mille ta välja tõi, näitab, et kui võtta grupp inimesi, kes pole kunagi varem klaverit mänginud ja lasta neil õppida viie päeva jooksul 2 tundi päevas akorde ning teha enne ja pärast funktsionaalne aju skaneerimine, siis viie päeva lõppedes ilmnevad nende ajus füüsilised muutused. Nad on kasvatanud uusi neuronite võrgustikke.

Aga kui võtta teine rühm inimesi ning lasta neil silmad sulgeda ja neid akorde vaimselt harjutada, siis viie päeva lõpuks kasvatasid nad oma ajus sama palju uusi vooluringe, nagu need inimesed, kes seda tegevust füüsiliselt sooritasid.


Teisisõnu. Kui olete keskendunud ja pöörate tõsiselt millelegi tähelepanu, ei tee aju vahet, mis toimub väljapool ja mis toimub seespool. Aju sõna otseses mõttes usub, et mõte on kogemus ja ilma sõrme tõstmata tundub talle nagu need inimesed oleks viis päeva klaverit mänginud. Aju jaoks näib nagu kogemus on juba juhtunud.

Siit ka tuleb see, mida ma ei väsi kordamast - treenides ei kuula podcaste vaid mõtled kaasa liigutuse sooritamisele - MIND TO MUSCLE!

Seega tekib küsimus. Mida sina iga päev vaimselt harjutad ja mida iga päev füüsiliselt demonstreerid? Sest see, mida terve päeva vaimselt harjutate – mõelge sellele – ja mida te füüsiliselt demonstreerite, on see, kes te olete neuroloogilisel tasandil.


On isegi arusaadav, eks? Aga siis tekib küsimus, et kuidas sellega oma füüsist muuta saab? Ei tundu loogiline ju…


Ka selleks tõi ta välja huvitava katse, kus rühmal A lasti neli nädalat tund aega päevas näpuga vedru tõmmata. Ja rühmal B lasti vaimselt harjutada, kuidas nad mõttes seda vedru tõmbavad. Eksperimendi lõpus kasvas rühmal A lihasjõud 30%. Loogiline, eks? Annad lihasele koormuse liigutades seda - tekib vastupanu, lihaskiud rebenevad ja kasvavad kokku tagasi suuremana. See on geneetiline muutus. Kuid rühmal B kasvas nelja nädala lõpuks lihasjõud 22% ilma kordagi midagi tegemata.


Vaimse harjutamise protsess tähendabki, et te kujutate ette, et elate selles tulevikus. Valikud, mida kavatsete teha; käitumine, mida kavatsete demonstreerida; mida te kogu selle rikkusega peale hakkate; milliseid kogemusi te loote; kellele panustate; kuidas te midagi muudate. Põhimõtteliselt võib ju öelda, et kui te sedasama tulevikku iga päev uuesti külastate, siis nagu klaverimängijatelgi, see on ajus juba juhtunud.

Kui aga mõtlete samamoodi, teete samu valikuid, kogete samu kogemusi, käitute samamoodi, elate läbi samu emotsioone, siis hoiate samad geenid sees ja teised välja lülitatud.

Seega, kui muudate oma olekut, siis peate mõistma, ja seda näitavad ka uuringud, et ühes meditatsioonis reguleerite uusi geene. Kui te pidevalt geeni ‘uksele koputate’, siis varem või hiljem programmeerite selle geeni sisse lülituma ja kui see juhtub, siis olete istutanud seemne ja teie autonoomne närvisüsteem võtab võimust ja teeb seda edaspidi teie eest.


Nii lihtne see ongi. Vaid mõttejõul saate te muuta enda olekut ja olemist.

Seega. Ütlus ‘ma olengi selline inimene - see on mu DNA’, ei pea paika. Kui sa tahad, siis sa saad need halvad-pahad-vastikud emotsioonid, käitumismaneerid, mõtted endast välja programmeerida!


Meditatsiooni praktiseerimisega suudame me oma aju paremini vaigistada ja kergemini/kiiremini eesmärke saavutada.


Inimesed ütlevad, et kvantreaalsus on jama. Ongi! Kvantfüüsika on täielik jaburus. See on reaalsus väljaspool meie meeli - sina põhjustad efekti ja lood efekti, oled ühendatud kõigi võimalustega.

Teised inimesed ütlevad: "See on võlts - fake it til you make it." Dispenza on nagu: "Tõesti? Kas olete kunagi mööda teed sõitnud ja mõtlete sellele töökaaslasele lõpuks öelda oma arvamuse? Ning sa hakkad mõtlema, issand jumal, ma ütlen talle seda! Ja sa sõidad mööda teed ja sinu sisemine pilt muutub tõelisemaks kui välismaailm? Ja kordate peas, mida kavatsete teha. Mõte muutub kogemuseks ja neurotransmitterid aktiveerivad neuropeptiide ja neuropeptiidid annavad teie neerupealistele olukorrast märku ja järsku hakkab teil adrenaliin kehas pulbitsema? Ja siis sa ütled, et oh ei ei eii, teaad mida ma teen? Ma kirjutan meili. Siis kurjutate oma mõtetes, samal ajal sõites tööle, seda meili. Ja siis tekivad kemikaalid - oooo eiii, TEAD, mida ma hoopis teen? Ma kutsun ülemuse! Me läheme sinna ja saboteerime teda! … Te töötate läbi erinevaid stsenaariume ja mõte muutub kogemuseks. Kas nõustuksite sellega, et varem või hiljem jõuab see kehasse ja sellega loote hormoonid, mis valmistavad teid juba sündmuseks ette ainuüksi mõttega? Jõuate tööle, tere, paugutate uksi, olete kui kõndiv rääkiv maniakk. Ja sa vaid sõitsid tööle. Te läksite mõtlemisest olemisse, ilma et oleksite midagi teinud. Ja see ongi meditatsiooni eesmärk. See on liikuda olemise olekusse ja lasta sisemisel pildil saada kogemuseks ning õpetada oma kehale emotsionaalselt, milline see sündmus saab olema enne tegelikku sündmust.


Sinu isiksus loob sinu isikliku reaalsuse. Sa juhid oma saatust.


Ja lõppu veel. Neile, kes ei tea, kuidas liikuda uude olemisseisundisse - see on see, kuidas te mõtlete ja kuidas te tunnete, sest mõtted on mõistuse keel ja tunded on keha keel. Seega, kui ühendate kuidas te mõtlete ja kuidas te tunnete, loote olemisseisundi… Vaadake seda:


Kas arvate, et tal tuleb hea päev? Ja just nii lihtne see ongi. Liikumine uude olemisseisundisse - ta valib kõik asjad, mille eest ta tänulik on.


ILUSAT PÄEVA! :)

bottom of page