top of page

Meeldetuletus

Eelmise postituse tegemise ajal ma olin nii caught up with the idea, et mul saab aasta minu elu kõige kohutavamast päevast ja seepärast unustasin nagu ära midagi asjalikku öelda 😂 Igatahes teen ma seda nüüd.


Ma tahan kõigile meelde tuletada ja südamele panna järgmist (suvalises järjekorras):

 1. Ela hetkes. Pole vaja ennast vaevata sellega, mida tulevik toob või mis minevikus juhtus. Ainult sina saad tulevikku kujundada, seega ära põe ja naudi hetke.

 2. Sea endale eesmärgid. Kuulsin head ütlust: “Motivatsioon on inimestele, kellel puuduvad eesmärgid.” Ja ma leian, et see on nii rusikas silmaauku ütlus - mõtle selle peale. Kui sul on tugev eesmärk, siis sul on korralik distsipliin. Just see on see, mis on mind aidanud neil hommikuil, kus ma ei taha trenni minna (ja usu mind, neid on) - tuletan vaid meelde eesmärgi ja trenni minemisel/tegemisel pole enam küsimustki.

 3. Ära vaeva pead asjadega, mis ei ole sinu võimuses. Oled kuulnud, et muretsedes surevad närvirakud ja juuksed lähevad halliks? Milleks närveerida millegi üle, mida sa muuta ei saa? Palun ära piina ennast. Nagu mul hea sõber kunagi ammu mulle ütles: “Ära mõtle jamale, mõtle minule!”

 4. Leia lahendusi, mitte vabandusi! Jällegi hea väljend: “So what. Now what?” Juhtus jama, siis juhtus, kuidas nüüd edasi? Pole mõtet halada ja vinguda, see ei vii sind edasi. Hakka koheselt genereerima, kuidas sa sealt edasi liigud. Kõik takistused meie teel on superhead, sest just need meid arendavadki.

 5. Ole sina ise. Palun ära muuda ennast, et kellelegi teisele meele järgi olla. Kui te ei kliki, siis nii lihtsalt ongi! Maailmas on 7.9 billionit inimest - oleks veider, kui kõik oleksid bestikad. Usu mind, me kõik kohtume inimestega, kellega me juba ainuüksi otsa vaadates tunneme, et pole minu inimene ja vice versa. Leia need oma inimesed - tihtipeale neid ei pea otsima, nad lihtsalt ilmuvad!

 6. Ole aktiivne. Et aktiivne olla, sa ei pea 10k jooksma minema, juba 3km on väga hästi või mine lihtsalt jalutama. Mängi lastega või võta ette kodus suurpuhastus. Misiganes pähe tuleb!

 7. Arenda ennast. Meie aju toodab iga päev kuskil 1500 uut neuronit. Kui me neid aga kasutusele ei võta, siis need surevad! Kujuta ette - sulle antakse igapäevaselt 1500 uut võimalust olla parem versioon iseendast ja sa ei kasuta seda. Kurb, eks? Seega! Loe, õpi, tee, arenda - ära viska enda potentsiaali prügikasti.

 8. Armasta iseennast. KÕIK algab enesest! Tähista oma ainulaadsust!

 9. Nutmine on okei. Nuta, paar päeva kosu ja siis aja nina jälle püsti ja mine tegudele. Lõputult nutta millegi pärast, mis OLI, ei muuda asja olematuks. Õpime juhtunust ja liigume eluga edasi - kogenenumana ja targemana! Küll aga need emotsioonid tuleb endast välja lasta, sest negatiivne emotsioon on nii palju tugevam, kui positiivne ja need vaid lõhuvad sind seespidiselt! Võibolla sa täna ei saa sellest aru, aga see hammustab sind tagumikust aastaid hiljem. Soovitan raamatut Transurfing - Reaalsuse juhtimine.

 10. Toitu normaalselt. Mida see tähendab? Ära lasku ekstreemsusesse. Ära keela endale 100% suhkrut, söö see burks, kui isu tekib - seda kutsutakse tasakaaluks. Keelamine on minu silmis kõige kohutavam. Miks? Sest keelatud vili on kõige magusam. Soovitan raamatut Toitumiskompass.

 11. Meil kõigil on päevas 24 tundi. See, kuidas me neid kasutame, on igaühe enda valik. Minu poolt soovitusena kiire elutempo vahele - palun leia iga päev vähemalt 30 minutit iseendale. Kurb on, et inimesed elutoimetuste vahel end kaotavad.

 12. Loo endale harjumused. Miskipärast juba on nii, et inimene funktsioneerib paremini, kui tal on ajakavas mingisugunegi ‘kord’. Harjumus võib olla, et peale söömist pesed kohe nõud ära või et esimese asjana ärgates mediteerid vms. Soovitan raamatut Aatomharjumused.

 13. Ära vingu. Küll on liiga pime, siis liiga vihmane, aega pole, magamata, laste kõrvalt ei jõua miskit jne. Endalgi tuli vingumist enne ette ja siiani tuleb, aga tunduvalt vähem. Miks leida igas asjas negatiivset, kui saab leida positiivset? Pane ennast tähele ja iga kord kui sa tahad vinguda, leia hoopis 3 positiivset asja selles hetkes!

 14. Hoolitse oma tervise eest. Toitu korralikult, liigu, puhka. Kui sul on mure, siis leia üles selle root cause ja tegele sellega. Ära suru keemiat täis ravimitega sümptomeid alla.

 15. Ära sildista ennast ja ära lase kellelgi teisel seda teha! Sul pole depressioon - sul on sümptomid. Sa ei ole haige - sul on sümptomid. Nüüd tuleb vaid nende sümptomitega tegeleda. EHK. Mõttejõul on nii meeletult tugev võim. Kui arst ütleb sulle, et sa oled haige ja sa jääd oma peas seda korrutama, siis more than likely sa võitled sellega palju kauem või lausa elupäevade lõpuni. Kui sa kohe seadistaksid ennast mõttega: “Nii. Millest see on tekkinud? Kuidas ma neist sümptomeist lahti saan?”, siis on sinu aural palju lihtsam tegeleda sinu kasuks! Muideks, see on teaduslikult tõestatud - ma ei aja niisama uhhuu juttu! Uuri ise rohkem juurde - neuroteadlane Dr. Caroline Leaf.

Ma loodan, et need 15 üdini lihtsat mõtet, mida mina igapäevaselt kasutan, aitavad teidki! Ning kui sul on mingeid mõtteid, mida mina juba välja toonud pole, siis palun jäta kommentaar!

bottom of page